Skip to main content
foto: archiwum Szkoły Przedmiotów ojczystych im. Mikołaja Reja w Londynie

5A w hołdzie Maryi i naszej Ojczyźnie

Nie mogą się spotkać osobiście, ale to ich nie zatrzyma. Kreatywnością i wytrwałością wykazali się uczniowie z klasy 5A, ich nauczyciele (i trochę też rodzice;) ze Szkoły Przedmiotów Ojczystych im. Mikołaja Reja na Chiswick w Londynie. Szkoła już od 1953r. wypełnia palącą potrzebę i obowiązek wkładania wysiłku w zachowanie naszej polskiej tożsamości, która została wyrażona przez kard. Stefana Wyszyńskiego tymi słowami:

 „Musimy po Bogu dochować wierności przede wszystkim naszej Ojczyźnie i narodowej kulturze polskiej. Będziemy kochali wszystkich ludzi na świecie, ale w porządku miłości. Po Bogu więc, po Jezusie Chrystusie i Matce Najświętszej, po całym ładzie Bożym, nasza miłość należy się przede wszystkim naszej Ojczyźnie, mowie, dziejom i kulturze, z której wyrastamy na polskiej ziemi. I chociażby obwieszczono na transparentach najrozmaitsze wezwania do miłowania wszystkich ludów i narodów, nie będziemy temu przeciwni, ale będziemy żądali, abyśmy mogli żyć przede wszystkim duchem, dziejami, kulturą i mową naszej polskiej ziemi, wypracowanej przez wieki życiem naszych praojców. Stąd istnieje obowiązek obrony kultury rodzimej”. (Kraków, 1974 r.)

Lada dzień światło dzienne ujrzy nowa odsłona strony internetowej szkoły, o czym z przyjemnością poinformujemy, tymczasem zapraszamy do odwiedzenia obecnej wersji strony tutaj:

Oraz przede wszystkim – do obejrzenia tego co uczniowie klasy 5A zrobili z okazji 23. Rocznicy koronacji płaskorzeźby Matki Boskiej Kozielskiej – Zwycięskiej przez papieża Jana Pawła II:

 

“PROJEKT MARYJA – KLASA 5A “

♥️

 1. Ksiądz Aleksander Dasik PRZED OBRAZEM MBKZ

MODLITWA DO MATKI BOŻEJ KOZIELSKIEJ ZWYCIĘSKIEJ:

 1. Mateusz i Andrzej Wizowscy
 2. Patryk Tober
 3. Nathaniel Mietkiewicz
 4. Maya Bielak
 5. Julia Korniak z Mamą
 6. Kuba i Filip Ziółkowscy
 7. Adam Abd El Migid – Ogrodnik WERSJA ANGIELSKA
 8. 🎶 Abigale Michałowicz – Smith PIOSENKA MA – MA – MA MARYJO JESTEŚ TĄ WIELKĄ
 9. Nathaniel Mietkiewicz MODLITWA DO MARYI
 10. Sofiyka Emilia Mason ANIELE BOŻY
 11. Amelia Wójtowicz MODLITWA DO MATKI BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ
 12. Zosia Chirowska BOGURODZICA
 13. Julia Korniak MODLITWA DO MATKI
 14. Quentin Biedrawa POD TWOJĄ OBRONĘ
 15. 🎶 Sofiyka Emilia Mason APEL JASNOGÓRSKI
 16. 🇵🇱 Adam i Kuba Abd El Migid – Ogrodnik HYMN
 17. Izabela Olbryś MODLITWA KOŃCOWA DO MATKI BOŻEJ

📽️ OPRAWA TECHNICZNA :

Marysia Adameczek

Sofiyka Emilia Mason

❗POMYSŁY:

Maja Baka

Lena Claffey

Norbert Gorączyński

Sophie Anna Nelson

Matilda Anna Ochocka

Mateusz Porębski

Aurelia Stone

🏆OPIEKA NAUCZYCIELSKA

Renata Sejnowicz

💌 UCZNIOWIE WRAZ Z RODZICAMI, ASYSTENCI ORAZ NAUCZYCIELE KLAS PIĄTYCH DZIEKUJĄ PANI DYREKTOR –  BOŻENIE DYBOWSKIEJ – ZA CIEPŁY UŚMIECH (  CHOĆ W TRYBIE WIRTUALNYM )  ORAZ WSPARCIE NA KAŻDYM ETAPIE POWSTAWANIA PROJEKTU.

💌 DZIĘKUJEMY KSIĘDZU ALEKSANDROWI ZA WSPARCIE RELIGIJNE I KATECHIZACJE ZDALNE W NASZEJ SZKOLE PODCZAS ‘LOCKDOWN’ .

💌 DZIĘKUJEMY KSIĘDZU MARKOWI ZA TRANSMISJE WSZYSTKICH MSZY ŚWIĘTYCH ORAZ NIESTRUDZONE ODMAWIANIE RÓŻAŃCA ŚWIĘTEGO W MIESIĄCU MAJU Z  UDZIAŁEM  UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY.


Sanktuarium Matki Bożej Kozielskiej-Zwycięskiej w Londynie

Chcesz dowiedzieć się więcej o cudownym wizerunku MB, bardzo ważnym dla pokoleń polskich emigrantów?

[yooslider id=1]